maadra-etkinlikler
1-7 mayıs
Türkiye’ nin bağ bozumu festivalleri, birbirinden eğlenceli rotalar sunuyor ve bu rotalarda oldukça keyifli bir sinerji meydana geliyor. Geçmişi tarih öncesi zamanlara kadar uzanan bağ bozumu, temellerini Yunan mitolojisinden alıyor ve bu özel hasat zamanları coşkulu bir şekilde kutlanıyor.
12-17 HAZİRAN
Bolluk ve bereketi simgeleyen, toprağa duyulan minneti ifade eden bu festivallere katılan gezginler ise unutulmayacak anlara tanıklık ediyorlar ve şehir hayatı içerisinde yaşayamayacakları türden bir deneyim yaşıyorlar. Tarihi oldukça eskiye dayanan bu geleneğin parçası olmak istersen sana harika sonbahar rotaları tavsiye edeceğiz ve seni Türkiye’deki bağ bozumu güzergahlarına doğru götüreceğiz.
maadra-etkinlikler1
maadra-etkinlikler2
hafta sonu
Bağ bozumu festivallerinde o yılın hasatı toplanır, eğlenceler düzenlenir ve mutluluk sarmalı oluşturulur. Bir bağ bozumu zamanında havada bolca endorfin bulunur. Köklü bir geçmişe ve toprağa dair coşkulu bir anlama sahip bağ bozumu sadece üzüm toplamak anlamına gelmiyor. Bağ bozumu her kültürde farklı karşılama ve kutlama geleneklerine sahip. Ortak nokta ise umut ve bereket.
Özel etkinlikler
Sadece size ve sevdiklerinize özel etkinlikler planlıyoruz. Bağımızda ve şaraphanemizde siz ve sevdiklerinizi özenle ağırlıyor ve eşsiz bir deneyim tattırıyoruz. Siz dinlenin, toprağa dokunun ve doğayı tadın diye..
maadra-etkinlikler3