Ma’adra Vineyards, uzun yıllar mimarlık sektöründe emek verdikten sonra bilgi birikimini ilgi alanı olan şarap konusunda kullanmaya karar veren Fikret Özdemir tarafından hayata geçirildi.

Bu coğrafyanın binlerce yıllık mirasını ustalıkla işleyerek yeni girişimcilere örnek olmayı amaçlayan Fikret Özdemir, yurtdışına yaptığı gezilerden ve yurtiçindeki araştırmalarından sonra Seki Bağcılık ve Şarapçılık’ı kurdu ve 2005 yılında Madra Dağları’ndaki yatırımlarına başladı.

hikayemiz
BİZİ TANIYIN

Feri Beğenir

Yönetici & Mühendis

Ahmet Vezir

Pazarlama Müdürü

Aslıhan Bulur

Ürün Müdürü

Sevgi Çınar

Bağ Sorumlusu
BİZİM HİKAYEMİZ
2003

Başlangıç Günü

Ma’adra bağlarının toprak analizleri…

2005

Hayallerin Peşinde

Her gün baştan başlamanın verdiği heyecan, arazimizin satın alınması…

2007

Yeni bir hikayenin ilk ürünleri..

Arazinin teraslaması ve anaçların dikilmesi süreci…

2012

İlk Ürünler.. İlk Hasat

Artık Ma’adra lezzetine kavuşmaya hazır. Biz de tatmak için hazırdık.
günümüz

Her Gün Yeni Hikaye

Biz en iyisini yaptığımızı iddia etmiyoruz. Biz aşkla yaptığımızı kabul ediyoruz.
SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Bağcılık ve şarap üretimi konularında uzman kişilerin rehberliğinde, şaraplık üzüm yetiştiriciliği için uygun arazi taramaları gerçekleştirildi. Tespit edilen arazinin detaylı toprak analizleri yapıldı, bölgeye iklim takip cihazı yerleştirildi ve bölgedeki sıcaklık ve nem oranları ölçüldü.

Seçilen arazi teraslama sonucunda hazır hale getirildi. Arazinin güneş alma süresi, güneş ışığı açıları ve aldığı rüzgâr oranı belirlendi. Elde edilen iklimsel veriler ışığında teruar özelliklerine en uygun anaçlar seçilerek doğru konumlandırıldı, en lezzetli üzümlerin yetişebileceği arazide konumlandırıldı. 2007 yılına kadar süren toprak ıslahının ardından bağ artık dikime hazırdı. Şimdi eşsiz aromadaki ürünlerini veren asmaların dikimi, 2007 yılında büyük bir emek ve sevgiyle tamamlandı. Uzun soluklu bir sürecin ardından 2012 yılında ilk mahsullerini veren bağ, üzümün şaraba uzanan yolculuğunda yeni ve eşsiz bir durak halini aldı.