BAĞLAR

Bağlar, ‘‘iyi tarım’’ uygulamalarıyla işlenerek Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, Chardonnay, Bornova misketi, Pinot Noir ve Öküzgözü üzümlerinin üretimine ev sahipliği yapıyor. “Düşük verim – yüksek kalite” hedefi doğrultusunda işleniyor.

Şarap Üretim Tekniklerimiz

Arazinin aromatik ve dengeli üzümlerin yetişmesine uygun killi ve taşlı toprak yapısı ve iklim koşulları Kaz Dağları’nın karşısında yayılan Madra Dağları’nda dünya standartlarında üzüm yetiştirilmesini sağlar. Arazinin yüksekliği (550 m) Ege Poyrazı’nı ağır başlılıkla karşılar ve rüzgârın bağa hafif bir şekilde yayılmasına ve yazın yeterli serinliği sağlayarak üzümlerin mükemmel olgunluğa erişmesine yardımcı olur. Aynı zamanda nemi önleyerek asmaları olası hastalıklara korunmasına yardımcı olur. Kuzey Ege’nin teruar özelliklerini taşıyan ve çevresinde tek olan arazi, diğer bağlardan izole olduğu için hastalık bulaşma riski en azdadır. Bağlarda kullanılan damla sulama sistemi, yazın en kurak zamanlarında bile kontrollü sulama yapılmasını sağlar, bu da üzümlerin şekerlenmeden olgunlaşması için gerekli ortamı oluşturur.

maadra-baglar-2

2012’de ilk üretimine başlayan şaraphane bağın hemen içinde konumlanıyor. Projesi Mimar Fikret Özdemir tarafından yerçekimi akışına uygun olarak tasarlanan şaraphanenin bağın içinde yer alması, toplanan ürünün bozulmaya uğramadan anında işlenmesini sağlıyor. Klasik şarap üretimi tekniklerini modern yöntemlerle uygulayan şaraphanede üretimler Fransız önolog kontrolünde yapılıyor.

Şarap Üretim Tekniklerimiz

Fermantasyon ve maserasyon özel tasarlanmış soğutma ceketli otomatik ısı kontrolü yapabilen tanklarda gerçekleşiyor. Seçilen şaraplar mahzende özel iklimlendirmeli bir alanda Fransız yapımı meşe fıçılarda yıllandırmaya bırakılıyor. Şişelemeye hazır olan şaraplar kompakt şişeleme ünitesinde el değmeden özel bir alanda şişeleniyor.

Ma'adra Değerleri
maadra-bag
Üzümün şaraba dönüştüğü bu uzun soluklu hikâyenin bütün aşamaları özenle takip ediliyor. Henüz dalındayken incelenen, belirli zaman aralıklarında örnekleri alınan tanelerin özel ve donanımlı laboratuvarlarda brix ve acidite ölçümleri yapılıyor ve tadım aşamasından sonra en uygun hasat zamanı belirleniyor.
BİZE KATILIN

Ma'adra Bağları

300 dönümlük bir araziye yayılan bağlar, ‘‘iyi tarım’’ uygulamalarıyla işlenerek Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, Chardonnay, Bornova misketi, Pinot Noir ve Öküzgözü üzümlerinin üretimine ev sahipliği yapıyor.